Apie

APIE MUS

AK dirbtuvės – tai erdvė, kurioje gimsta paveikslai, originalūs dirbiniai iš medžio, vyksta įvairūs kūrybiniai užsiėmimai ir edukacijos. Esame įsikūrę pačiame Rokiškio miesto centre, tad mūsų kūrybą ir jos procesą galite pamatyti užsukę pas mus į svečius.

Esame dailininkai Ligitas ir Asta, skirtingi savo gebėjimais ir kūrybos stiliais, bet radome savo kūrybinių idėjų sintezę, ir taip pamažu mūsų kūryba tapo jaukiu šeimos verslu, kur papildydami vienas kitą kuriame ir realizuojame save.

Šioje parduotuvėje surasite netiražuojamų rankų darbo dovanų, kurios gali būti individualios bei personalizuotos, paveikslų bei organizuojamų mūsų veiklų. Esame lankstūs bendradarbiaudami su klientais ir pasiruošę kartu ieškoti priimtinų sprendimų. Kviečiame apžiūrėti nuolat pasipildančią darbų kolekciją bei susisiekti asmeniškai, jei turite idėjų ar norų, kuriuos padėsime Jums įgyvendinti.  

APIE MUSŲ DARBUS ↓

Rokiškio TIC leidinys „Rokiškio krašto etnokultūrinės veiklos trisdešimtmetis”. 2022. Iliustracijų autorė dailininkė Asta Keraitienė

Leidinys
Rašytojos Liudos Petkevičiūtės knyga vaikams „Rainis atbulainis”. 2020. Iliustratorė
dailininkė Asta Keraitienė.
Rainis atbulainis

LANGINĖS

Tradicijų prisiminimas, išlaikymas, kūrimas trumpalaikių vertybių įsikerojimo amžiuje mane paskatino savo kūrybiniais darbais tai pabrėžti. Rokiškiui priskiriamas tapytų langinių miesto vardas mane įkvėpė tęsti šią nuostabią tradiciją ir prisidėti prie jos plėtimo, platesnio reprezentavimo . Norėjau, kad ne tik miesto svečiai galėtų išsivežti dalelę jaukumo mano sukurtų langinių pavidalu, bet ir rokiškėnai pasipuoštų jomis namų interjerą. Taip pat smagu matyti, kad asmeninių švenčių proga kaip įsimintiną tradiciškumo, tautinio paveldo ženklą žmonės pasirenka šį puoštų langinių simbolį su palinkėjimu, tai tikrai nuoširdi dovana.

Padėkliukai

Natūralumo, tikrų dalykų, turinčių prasmę kasdienybėje, poreikis, buvo impulsas sustoti ir sukurti kažką kasdieniško, tačiau pratęsiančio tradiciją. Padėkliukai arbatos ar kavos puodeliui, išmarginti simboliais, kurie turi reikšmę ar pakelia nuotaiką susėdusiems pabendrauti, yra mano indėlis į kasdieniškų ritualų atsiradimą. Tai puiki dovana tiems, su kuriais nėra galimybės pasimatyti kasdien, tačiau taip norisi būti kartu. Visada bus malonu, jei, nutarę pradžiuginti draugą, mylimąjį ar norėdami pasidžiaugti patys, iš anksto pasakysite, kokio simbolio ar piešinio, prasmingo būtent Jums, pageidausite, jei kartais man nepavyko atspėti ir sukurti to, kas itin asmeniška.

Paukšteliai

Kaip materializuoti idėją, polėkį, dvasią, jaukumą ir kartu veržlumą? Atsakymą radau pasirinkusi kurti paukščius. Medis, spinduliuojantis šilumą, įkūnijantis paukštelio formą – lyg prijaukintos svajonės alegorija. Šis simbolis istoriškai artimas daugeliui pasaulio kultūrų, puikus vizualus priminimas, kad visos svajonės gali tapti realybe. Dovanodami paukštelį, puikiai išreikšite tikėjimą Jums artimo žmogaus pasirinkimais, palaiminsite susikūrusią šeimą ar paprasčiausiai priminsite draugui apie viltį, kuri leidžia mums atsiplėšti nuo slegiančios būsenos ir pakilti link svajonių. Visada galite su manimi aptarti, kokia dovanos spalva tinkamiausiai atskleistų ir išreikštų nuotaiką, o gal labiausiai tiktų prie interjero, kuriame nutūps šie gražuoliai.

Kiškiai

Taip jau susiklostė, kad Rokiškį garsina kiškiai. Tad ar galėjau aš savo kūryboje aplenkti šį žavingą ilgaausį? Mintis pasitelkti spalvas ir suteikti šiltiems medinukams išskirtines nuotaikas kilo stebint miesto gyvenimą. Kokie skirtingi visi esame, su savo istorijomis, patirtimis, saviraiškos būdais, tačiau visi esame miestas, taip, mes ir esame Rokiškis, visi čia gyvenantys jį kuriame. Tad manau, kad mano kurti kiškiai bus puikus prisiminimas apie Jūsų aplankytą miestą, smagi dovana verslo partneriams ar žavinga interjero detalė, papuošianti jaukius namus. Priminsiu, jog mielai atsižvelgsiu į Jūsų pageidavimus, jei norėsite išskirtinio darbelio, jei kartais nesuradote jau sukurtų kiškių šeimynoje būtent to vienintelio.

MAGNETUKAI

Žavus prisiminimas, lyg sustabdyta akimirka, smagus elementas lyg simbolis mažo dalyko, galinčio paskatinti didžias permainas… Visa tai apie dailius, prasmingus natūralaus medžio magnetukus.
Tikrai surasite jus pradžiuginsiantį simbolį ar subtilią užuominą draugui. Pasidairykite ir šioje gausoje rasite, ko ieškote, arba pasakykite man savo norą ir aš jį nupiešiu.

KABANČIOS FIGŪRĖLĖS

Žaismingumas, kurio rimtoje kasdienybėjė taip pritrūksta, lengvai užpildys namų ar sodo erdvę, jei pasirinksite vieną ar kelias mano dekoruotas ąžuolo lentelių kabančias figūrėles. Išsirinkę mielą akiai ir širdžiai artimą formą visada turėsite mielą prisiminimą , gal ji bus tik smagi puošmena, o gal suteiksite jai tik jums žinomą simbolinę prasmę. Gražus angeliukų būrelis jaunavedžių, naujakurių ar paprasčiausiai mielų Jums žmonių sode, namuose gali tapti nebyliais linksmais ramybės globėjais ar gražių įvykių liudininkais. Dekoruota gyvūno formos pradžiugins vaikus, o gal taps prasmingu totemu draugui. Svarbu pajausti nuotaiką ir tikrai pasitarus su manimi surasime, kas tiks ir nudžiugins Jus ar tuos ką nustebinsite tokia dovana.

ŽAISLIUKAI

Šventės smagios ir džiugina puošnumu. Gražu ne vienadieniai blizgučiai, o kažkas jaukaus, išliksiančio ilgiau, pratęsiančio tradiciją. Neatsitiktinai, kaip medžiagą kūriniams pasirinkau antrines žaliavas – ąžuolo lenteles, noriu grožėtis pratęstu medžio gyvenimu. Pradėkite rinkti medinių puošmenų kolekciją, papildykite savo kurtais, pradėkite namų tradiciją arba apie tokią užsiminkite padovanodami savo kolegoms darbe ar kaimynams, o gal išsiųskite dalelę lietuviškos nuotaikos į kitą šalį? Rinkinukai, manau nudžiugins tiek vaikus, tiek suaugusius.